شرکت داروگستر ساوا-شفاژن تولید، صادرات و واردات مکمل‌های غذایی و داروییِ انسانی (دانش‌بنیان)

(SAVA Shafagene Nutripharma Supplements Company)

 

شرکت داروگستر ساوا شفاژن، مجموعه‌ای دانش‌بنیان و پیشرو در منطقه است که با هدف استفاده از ترکیبات زیست‌فعال طبیعی در تولید محصولات آرایشی-بهداشتی و مکمل‌های غذایی‌ـ‌دارویی تأسیس شده است. این شرکت فعالیت‌های تحقیقاتی خود را از سال 1385 شروع کرده و بعد از رسیدن به نتایج مطلوب و ثبت چندین اختراع، فعالیت عمرانی کارخانۀ تولیدی خود را در شهرک صنعتی  راهدانه از سال 1393 رسماً شروع کرد.

ترکیبات زیست‌فعال طبیعی، خصوصاً ترکیبات استخراج‌شده از منابع دریایی (موجودات جانوری و گیاهی قابل‌برداشت و ضایعات صنایع فرآوری آبزیان) پایۀ محصولات تولیدی این شرکت هستند. شرکت داروگستر ساوا شفاژن افتخار دارد با ارائۀ محصولات پیش‌گیرنده و کمک درمان شامل بر کرم‌های آرایشی، مکمل‌های تقویت‌کنندۀ بینایی، مکمل‌های تقویت‌کنندۀ قوای جسمی و جنسی، مکمل‌های حمایت‌کننده از سیستم قلبی‌ـ‌عروقی، مکمل‌های سم‌زدای کبد، مکمل‌های کنترل‌کنندۀ قند خون و دیابت، مکمل‌های تقویت‌کنندۀ سیستم عصبی، سوپر آنتی‌اکسیدان‌ها، مکمل‌های کمک‌درمان آرتروز و همچنین سوپر‌دایت‌ها در حال ارائه خدمات است.

با نگرشی نو در زمینۀ تأمین سلامت افراد جامعه، شرکت داروگستر ساوا شفاژن با همکاری یک کلینیک فوق تخصصی و یک آزمایشگاه تخصصی ژنتیک، سه ضلع تشخیص، تعیین و تولید محصول اختصاصی را در مثلث سلامت می‌سازند. به این ترتیب محصولات این شرکت بر پایه اختراعات ثبت‌شدۀ بین‌المللی و دانش فنی روز دنیا و با تکیه بر نتایج بررسی اطلاعات ژنومی هر فرد یا خانواده، از مواد اولیۀ طبیعی طراحی و تولید می‌شود.

 

دلایل تأسیس و پشتوانۀ فکری

دریا به‌عنوان منشأ حیات، با داشتن شگفتی‌های فراوان، مولکول‌ها و موجودات خاص، امروزه در رأس مطالعات زیستی و زیست‌فناوری جهانی قرارگرفته و با راه‌اندازی گرایش داروهای دریایی، اهمیت و توجه به تحقیقات بر موجودات آن بیشتر شده است. همان‌طوری که اشاره شد راه‌اندازی شرکت داروگستر ساوا شفاژن، با هدف تولید مواد آرایشی‌ـ‌بهداشتی و مکمل‌های غذایی‌ـ‌دارویی از ترکیبات زیست‌فعال دریایی با تکیه بر این امر صورت گرفته است.

 

دربارۀ مؤسس

دکتر صابر خدابنده، استاد دانشگاه تربیت مدرس تهران، مدیر‌عامل و مؤسس شرکت دانش‌بنیان ساوا شفاژن هستند. ایشان دارای مدارک دكترای تخصصی اكوفيزيولوژی از دانشگاه مونت‌پليه فرانسه، فوق دكتری سلولی و مولكولی و فوق دکترای ترکیبات زیست‌فعال دریایی بوده و همچنین تجربیات متنوعی از کار در آزمایشگاه‌های دانشگاه‌های سنت آندرس اسكاتلند، سان‌فرانسیسکوی آمریکا و دانشگاه پاریس کسب کرده‌اند. ايشان تجربۀ کوتاه‌مدت کسب مهارت‌های تخصصی از دانشگاه‌های مهم دنيا، ازجمله دانشگاه كمبريج انگليس، دانشگاه نيو‌اورلان و سان‌فرانسیسکو در آمريكا را نیز داشته و مقالات متعددی در مجلات معتبر علمی به چاپ رسانده‌اند. ایشان همچنین دارای گواهی‌های ثبت اختراع جهانی در زمینۀ استخراج ترکیبات و تولیدات ثانویۀ زیستی از منابع دریایی در مقابله با سرطان و درمان بیماری نیز هستند.

 

استانداردهای اخذ شده